Skip to main content
QBE Sverige
Om oss Produkter Kontakta oss

Europeiska divisionen leds av Chris Wallace och erbjuder lösningar inom egendom och avbrott, olycksfall samt finansiella och särskilda risker gentemot mäklare och kunder i Sverige, Danmark, Frankrike, Tyskland, Italien, Spanien och Storbritannien.

Ledningsgrupp

Chris får uppbackning av en operativ ledningsgrupp som överser våra fokusområden. Du hittar deras kontaktuppgifter nedan:

Andrea  Brock

Andrea Brock

General Manager, European Markets

Tfn: +49 (211) 9941915

Andrea.Brock@de.qbe.com
Renaud  De Pressigny

Renaud De Pressigny

General Manager, France

Tfn: +33 1 80 04 33 01

renaud.depressigny@fr.qbe.com
Constanza  Gallegos De Las Heras

Constanza Gallegos De Las Heras

Head of Distribution

Tfn: +34 917 893960

cgallegos@es.qbe.com
David  Jackson

David Jackson

General Manager– UK branch in Continental Europe

Tfn: +44 20 7105 4185

david.jackson@uk.qbe.com
Franco  Masciovecchio

Franco Masciovecchio

Head of European Property

Tfn: +41 795267911

franco.masciovecchio@uk.qbe.com
Angela  Rebecchi

Angela Rebecchi

General Manager

Tfn: +39 0236263530

Angela.Rebecchi@it.qbe.com
Maths  Stanser

Maths Stanser

General Manager, European Markets

Tfn: +46 858 751401

Mob: +46 708 684 013

Maths.Stanser@se.qbe.com

 

Chris Wallace

Chris Wallace

Executive Director - Europe

Tfn: +44 20 7105 5474

chris.wallace@uk.qbe.com

Din kontakt

Chris Wallace

Chris Wallace

Executive Director - Europe

Tfn: +44 20 7105 5474

chris.wallace@uk.qbe.com

Din kontakt

Chris Wallace

Chris Wallace

Executive Director - Europe

Tfn: +44 20 7105 5474

chris.wallace@uk.qbe.com

Besök våra andra europeiska webbplatser:

Danmark

Frankrike

Tyskland

Italien

Spanien