Skip to main content

Storbritannien

Teamet i Storbritannien leds av Cécile Fresneau och jobbar med risktäckning inom de flesta verksamhetsområden, bland annat egendom och avbrott, olycksfall, särskilda risker och finanssektorn. Avdelningen jobbar även med kombinerade företagsförsäkringar och produkter åt små- och medelstora företag.

Vi kan skriva avtal antingen under Lloyd's eller vårt eget brevhuvud och erbjuder en oöverträffad global räckvidd med sann valfrihet i hur ni vill göra affärer.

Ledningsgrupp

Cécile får uppbackning av en operativ ledningsgrupp som överser våra fokusområden. Du hittar deras kontaktuppgifter nedan:

Robert  Byerly

Robert Byerly

Director , UK Financial Lines

Tfn: +44 2034653852

Robert.Byerly@us.qbe.com
Jon  Dye

Jon Dye

Director of Underwriting - Motor

Tfn: +44 207 105 5598

Jonathan.Dye@uk.qbe.com
Andy  Fitzgerald

Andy Fitzgerald

Regional Manager

Tfn: +44 141 227 1537

andy.fitzgerald@uk.qbe.com
Shaqeel  Hussain

Shaqeel Hussain

Head of Automotive Protect

David  Jones

David Jones

Director of (Underwriting)

Tfn: +44 20 7105 5643

david.jones@uk.qbe.com
Matt  Lacy

Matt Lacy

Director of Casualty

Alex  Tong

Alex Tong

Regional Manager South

Alex.Tong@uk.qbe.com

Din kontakt

Din kontakt

Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Executive Director, UK Insurance

Tfn: +44 203 465 3097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com