Skip to main content
QBE Sverige
Om oss Produkter Kontakta oss

Teamet i Storbritannien leds av Cécile Fresneau och jobbar med risktäckning inom de flesta verksamhetsområden, bland annat egendom och avbrott, olycksfall, särskilda risker och finanssektorn. Avdelningen jobbar även med kombinerade företagsförsäkringar och produkter åt små- och medelstora företag.

Vi kan skriva avtal antingen under Lloyd's eller vårt eget brevhuvud och erbjuder en oöverträffad global räckvidd med sann valfrihet i hur ni vill göra affärer.

Ledningsgrupp

Cécile får uppbackning av en operativ ledningsgrupp som överser våra fokusområden. Du hittar deras kontaktuppgifter nedan:

Roger  Ball

Roger Ball

Director of (Underwriting)

Tfn: +44 02071054632

roger.ball@uk.qbe.com
Amanda  Doran

Amanda Doran

Head of Commercial Combined

Tfn: +44 20 7105 4292

amanda.doran@uk.qbe.com
Alex  Tong

Alex Tong

Regional Manager South

Alex.Tong@uk.qbe.com
Andy  Fitzgerald

Andy Fitzgerald

Regional Manager

Tfn: +44 141 227 1537

andy.fitzgerald@uk.qbe.com
Shaqeel  Hussain

Shaqeel Hussain

Head of Automotive Protect

Tfn: +44 20 7105 4244

shaqeel.hussain@uk.qbe.com
Matt  Lacy

Matt Lacy

Director of Casualty

Tfn: +44 20 7105 4882

matt.lacy@uk.qbe.com
Simon  Mantell

Simon Mantell

Underwriting Manager - Specialty

Tfn: +44 20 7105 4833

simon.mantell@uk.qbe.com
Nick  Menear

Nick Menear

Director of Underwriting Operations (SIMR)

Tfn: +44 20 7105 5934

nick.menear@uk.qbe.com
Matt  Roles

Matt Roles

Director of Property

Tfn: +44 20 7105 5776

matt.roles@uk.qbe.com
Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Executive Director, UK Insurance

Tfn: +44 203 465 3097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com

Din kontakt

Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Executive Director, UK Insurance

Tfn: +44 203 465 3097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com

Din kontakt

Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Executive Director, UK Insurance

Tfn: +44 203 465 3097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com