Skip to main content
Skip to main content

Storbritannien

Teamet i Storbritannien leds av Cécile Fresneau och jobbar med risktäckning inom de flesta verksamhetsområden, bland annat egendom och avbrott, olycksfall, särskilda risker och finanssektorn. Avdelningen jobbar även med kombinerade företagsförsäkringar och produkter åt små- och medelstora företag.

Vi kan skriva avtal antingen under Lloyd's eller vårt eget brevhuvud och erbjuder en oöverträffad global räckvidd med sann valfrihet i hur ni vill göra affärer.

Ledningsgrupp

Cécile får uppbackning av en operativ ledningsgrupp som överser våra fokusområden. Du hittar deras kontaktuppgifter nedan:

Jon  Dye

Jon Dye

Director of Underwriting - Motor

Tfn: +44 (20) 71055598

Jonathan.Dye@uk.qbe.com
Andy  Fitzgerald

Andy Fitzgerald

Regional Manager

Tfn: +44 (141) 2271537

Andy.Fitzgerald@uk.qbe.com
Shaqeel  Hussain

Shaqeel Hussain

Head of Automotive Protect

Tfn: +44 (20) 71054244

Shaqeel.Hussain@uk.qbe.com
David  Jones

David Jones

Director of (Underwriting)

Tfn: +44 (20) 71055643

David.Jones@uk.qbe.com
Anna  Bennett

Anna Bennett

Interim Director of Underwriting, UK Casualty

Tfn: +44 (20) 71054336

Anna.Bennett@uk.qbe.com
Alex  Tong

Alex Tong

General Manager

Alex.Tong@uk.qbe.com

Din kontakt

Din kontakt

Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Managing Director, Insurance Division

Tfn: +44 (20) 34653097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com